لوله داربستی

ساختمان‌ سازی، آن هم ساخت ساختمان‌ های با ارتفاع زیاد و بلند سر به آسمان کشیده بدون داربست می ‌تواند بسیار پرخطر، غیرممکن و حتی دشوار باشد. داربست از اتصال لوله‌ های کوچک و بزرگ، در محل ساختمان‌ سازی ساخته می ‌شود و به کارگران و مهندسان این امکان را خواهد داد با سهولت و آسانی مراحل ساخت پروژه را تکمیل کنند. در میان مقاطع فولادی لوله ‌های داربست برای این منظور تولید و عرضه می‌شوند.

در فولادستان انواع لوله داربستی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

لوله داربست چیست؟

لوله داربست نوعی لوله استیل درز دار است که به صورت اختصاصی و منحصرا برای نصب داربست تولید می‌شود. لوله داربست از جنس فولاد زنگ نزن نیست بلکه به دلیل اینکه برای مصرف صنعتی و موقتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در شرایط آب و هوایی گونگون و مختلف مورد آزمایش واقع نمی‌شود. این لوله‌ها همچنین برای جا به جایی و انتقال سیالات طراحی نشده‌اند و بنابراین نباید به هیچ عنوان برای چنین مصارفی مورد استفادهواقع شوند. لوله داربست در دو نوع سبک و سنگین ساخته و تولید می‌شود که نوع سنگین آن برای پروژه‌های مهم‌تر و بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که این لوله‌ها در ابعاد، سایز و اندازه‌های مختلف به همراه پیچ و بست مخصوص به خودشان تولید و عرضه می‌شوند.

مشخصات و ویژگی لوله داربست و تاثیر آنها بر قیمت لوله

لوله‌ داربست دارای ارتفاعی متغیر بین ۳ الی ۶ متر است. قطر داخلی این لوله حدودا ۴۸ میلیمتر و ضخامت آن تا حدود ۵ میلیمتر می‌رسد که به همین دلیل به لوله داربستی، لوله پنج نیز به ان گفته می‌شود. برای داربست‌هایی که در شرایط آب‌ وهوایی مرطوب هستند، لوله‌های داربست گالوانیزه می‌شوند تا دچار مشکل خوردگی و فرسایش نشوند. در برخی موارد نیز برای افزایش دید داربست توسط افراد معمولی و عادی، لوله‌های آن را رنگ می‌کنند. همه موارد فوق الذکر باعث متغیر شدن قیمت این لوله ها می‌شوند و از این جهت ازویژگی ها و مشخصات لوله داربستی به عنوان معیاری برای سنجش قیمت آن استفاده می‌کنند.

قیمت لوله داربست

قیمت لوله های داربست براساس معیارهای گوناگون و مختلفی تعیین می‌گردد. ضخامت لوله داربست، قطر و طول آن عواملی هستند که با توجه به آنها حدودا قیمت لوله داربست برآورد می‌شود. به دلیل تنوع در سایز واندازه‌های لوله داربستی، این لوله‌ها معمولا قیمت ثابتی ندارند و هر نوع آن ها به طور جداگانه قیمت‌گذاری می‌گردد. اگرچه که کیفیت و استحکام و مقاومت لوله داربستی یکی از عوامل مهم و پر اهمیت جهت تعیین قیمت لوله داربستی به شمار می‌رود، اما عوامل ظاهری که در بالا به آنها اشاره شد نقش مهم و تعیین کننده‌تری دارند.
لازم به ذکر است که عوامل دیگری مانند گالوانیزه بودن یا نبودن لوله داربستی، رنگ لوله‌ها ، اجزای تشکیل دهنده داربست همچو کفشک‌ها و بست‌ها و نوع داربستی که قرار است اجرا شود نیز خواه ناخواه بر روی قیمت نهایی این لوله داربستی و نحوه محاسبه آن تاثیر می‌گذارند.

سفارش داربست، سازه‌ای بسیار حیاتی به هنگام اجرای یک پروژه است که نبود آن امکان به پایان رسیدن آن پروژه را به حداقل می‌رساند. لوله‌ های داربست باید به صورت استاندارد و محکم ساخته شوند و نصب آنها می‌بایست توسط افراد متخصص صورت بگیرد. نکته مهم اینکه قیمت لوله داربستی باید از منابع قابل اطمینان و مطمئن استعلام شود و هرگز نباید به منابعی غیر از آنها استناد کرد.

One thought on “لوله داربستی

  1. rezaadmin گفت:

    این یک دیگاه تست می باشد

Comments are closed.