لوله داربستی

ساختمان‌ سازی، آن هم ساخت ساختمان‌ های بلند بدون داربست می ‌تواند بسیار پرخطر، غیرممکن و دشوار باشد. داربست از اتصال لوله‌ های کوچک و بزرگ، در محل ساختمان‌ سازی ساخته می ‌شود و به کارگران و مهندسان این اجازه را می ‌دهد تا با سهولت مراحل ساخت پروژه را تکمیل کنند. در میان مقاطع فولادی لوله ‌های داربست برای این منظور تولید و عرضه می‌شوند.

لوله داربستی

عرضه مستیقیم لوله داربستی در فولادستان

در فولادستان انواع لوله داربستی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

لوله داربستی

لوله داربستی

لوله های داربستی به لوله هایی گفته می شوند که هیچ گونه مایعات یا گازی از درون آنها عبور نمی کند و به عنوان داربست کاربرد در ساختمان ها به کار می روند. لوله های داربستی توسط بست داربست به یکدیگر متصل می شوند

لوله داربستی در شهرهای مختلفی ازجمله اصفهان، تهران، قم و.. تولید می گردد و در صنایع مختلفی عمرانی و ساختمانی کاربرد فراوانی دارد.

طول لوله های داربستی اغلب در ابعاد 3 متری و 6 متری به دست می آید. اما با توجه به درخواست مشتری لوله های داربستی در ابعاد بزرگ و کوچک برش داده می شوند.

لوله های داربستی در وزن های مختلفی می باشند. برای محاسبه وزن لوله داربستی از فرمول زیر استفاده می شود و با کمک این فرمول می توان به سرعت وزن لوله داربستی را محاسبه نمود:

1000/(قطرخارجی لوله *۱۴۷*ضخامت لوله) = وزن شاخه ۶ متری

در این فرول قطر خارجی لوله و ضخامت لوله بر حسب میلی متر می باشد.

به عنوان مثال وزن لوله داربست 6متری دارای ضخامت 2 میل تقریبا5/ 14 کیلو گرم و با ضخامت 5/2 میل تقریبا 5/17 کیلوگرم می باشند.

پرکاربردترین سایز لوله داربستی از بین سایزهای مختلف لوله داربستی، لوله 5 یا همان 2/11 اینچ می باشد.

لوله های داربستی با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان ها در ابعاد متفاوتی در سایز های بزرگ و کوچکی ساخته می شوند.

داربست

در اوایل قرن 5 قبل از میلاد مسیح در یونان باستان از وجود داربست تصاویر دیده شده است. همچنین مصریان، چینی ها و نوبیایی ها در ساخت ساختمان های بلند خود از داربست استفاده می کردند. داربست های اولیه از چوب ساخته شده و چوب ها به وسیله گره های طناب به هم متصل و ایمن شده بودند. با گذشت زمان ساختار داربست ها پیشرفت گسترده ای پیدا کرده است.

داربست یک ساختار موقتی است که برای پشتیبانی و نگهداری ساختمان ها، پل ها و سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور گسترده برای دسترسی بهتر وآسان تر به ارتفاعات و مناطق دور از دسترس در ساز و ساخت ها از داربست ها استفاده می شود. همچنین به منظور ایمنی افراد در هنگام ساخت وساز ها مفید می باشد. با استفاده از داربست ها در فرآیند سختمان سازی سبب افزایش سرعت و پیشرفت هر چه سریع تر پروژه خواهد شد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست