لوله گلخانه ای

لوله گلخانه ای عمدتا برای ساخت سازه ها و ساختمان های گلخانه که با دیوارها و سقفی که از مواد شفاف مانند شیشه یا پلاستیک ساخته شده اند مورد استفاده قرار میگیرد. در فضای گلخانه گیاهانی که به شرایط تنظیم شده و یا کنترل شده به صورت ویژه آب و هوایی احتیاج دارند رشد می کنند. این سازه ها از سایزهای کوچک در ابعاد محدود گرفته تا ساختمانهای با اندازه صنعتی متغیر است.

در فولادستان انواع لوله گلخانه ای با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

سازه گلخانه ای از چه موادی تشکیل شده؟

در قاب بندی و استفاده از لوله گلخانه ای دسترسی به مصالحی که به عنوان سایدینگ ( مصالح مدرن با تنوع زیاد و قیمت کم )استفاده می شود لازم است. اما یک فریم نامناسب می تواند به معنای تولید یک قاب ناپایدار باشد که هرگز واقعاً تبدیل به یک سازه مناسب و کاربردی نخواهد شد. اگر قاب اولیه از سازه گلخانه ای به درستی ساخته نشود و دارای ایراد باشد، بعداً متوجه خواهید شد که دارای ترک و شکافهایی است که شاید حتی برخی از آن ها با چشم دیده نمی شوند اما در برابر تهاجم حشرات و حیوانات کوچک عملا بی دفاع است.
برخی سازه های گلخانه ای به صورت کیت فروخته می شوند که هیچ گزینه ای برای انتخاب مواد قاب در اختیار شما قرار نمی دهند و شما بدون شناخت و برسی دقیق مجبور به انتخاب هستید، اما اگر در حال ساخت گلخانه بر اساس سلیقه و بینش خود هستید، می توانید لوله را از موادی که برای ساختار قاب استفاده می کنید مشاهده کرده و انتخاب کنید تا به تصویر ذهنی شما نزدیک تر باشد.

سازه های گلخانه ای از جنس چوب

یکی از مواردی که به عنوان لوله برای ساخت گلخانه به کار می چوب و الوار می باشد، چوب ماده ای طبیعی است که باعث ایجاد ساختاری با ظاهر کلاسیک در گلخانه ایجاد می شود و به محیط زیست آسیب نمیزند. اما چوب از نظر قاب برای گلخانه به علت ویژگی های خاصی که دارا می باشد تا حدودی غیرممکن است، مگر اینکه سازه ای که در حال ساختن آن هستید بیشتر به یک اتاق آفتاب گیر شبیه باشد.
چوب از عایق مناسبی برخوردار است و جریان برق را عبور نمی دهد و ساخت و مونتاژ آن در قاب بسیار آسان است. اما گلخانه ها غالبا محیط هایی مرطوب و حاوی بخار آب هستند ، فضاهای مرطوب و بیشتر چوب در نهایت با وجود ادامه رطوبت موجود در گلخانه ، دچار پوسیدگی می شود و عملا کارایی چوب از بین می رود.
اگر از چوب به عنوان لوله در ساختار گلخانه استفاده می کنید ، یک گونه با مقاومتی بالا تر از بقیه چوب ها ی شناخته شده در برابر رطوبت و پوسیدگی ، مانند سرو یا چوب قرمز را انتخاب کنید تا کیفیت کار افزایش یابد. یا ، از چوب تصفیه شده با موارد اولیه شیمیایی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است بهره بگیرید.استفاده از ماده سیلر هر چند سال یک بار باعث افزایش طول عمر لوله ها می شود.
آومینیوم یک ماده بسیار سبک و عالی است – در نتیجه با قرار گرفتن در معرض عنصر اکسیژن زنگ نمی زند و تجزیه نمی شود و کارکرد خود را از دست نمی دهد. اما فلز آلومینیوم خیلی قوی نیست و در هنگام استفاده در قاب به عنوان لوله در گلخانه ، قطعات پشتیبانی باید یا از قطعات سنگین ساخته شوند یا برای مقاومت دو برابر شوند و سبک بودن فلز آلومینیوم را پوشش دهند.

با این حال، آلومینیوم بخاطر انعطاف پذیری مناسبی برای صفحه های شیشه ای یا پلی کربنات ارائه می دهد چون در این موارد انعطاف مهم تر از مقاومت می باشد. آلومینیوم را می توان در هر رنگی که انتخاب کردید رنگ آمیزی یا آنودایز کرد و طبق سلیقه ی شما قالب تغییر می باشد.

سازه های گلخانه ای از جنس گالوانیزه و استیل

رتبه سوم در متریال برای سازه گلخانه ای یعنی فولاد گالوانیزه ماندگاری زیادی داشته و در عین حال کمتر هزینه بر می باشد.

از آنجا که فولاد بسیار قوی و سخت می باشد، گلخانه شما به قطعات قاب بندی کمتری احتیاج پیدا می کند، به این معنی که سایه های کمتری در گلخانه تشکیل و محیط نورگیر تر می شود. با این حال ، اکثر فریم های فولادی که به عنوان لوله گلخانه ای کاربرد دارند، به گونه ای از قبل طراحی شده اند که از فیلم های پلی اتیلن بیشتر استفاده می شود تا از شیشه های جامد یا پانل های پلی کربنات.

گلخانه ها که دارای قاب های فولادی گالوانیزه و پوشش فیلم پلی اتیلن می باشندغالبا در بین پرورش دهندگان تجاری محبوب می شوند، اما در مکان های مسکونی و خصوصی جذابیتی ندارند. یک از معایب بزرگ برای لوله گلخانه ای از جنس فولاد گالوانیزه این است که در نهایت و در اثر عوامل مختلف پوشش گالوانیزه از بین می رود و زنگ می زند

انواع لوله گالوانیزه

از لوله های گالوانیزه که میتوان برای ساخت گلخانه استفاده مرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه کشاورزی
لوله گالوانیزه صنعتی
لوله گالوانیزه سنگین
به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گلخانه و از بین رفتن سریع محافظ آن، بیشتر از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه سازه گلخانه ای را به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم با روش غوطه وری در پوشش و طبق استاندارد های مخصوص انجام می دهند.
راجع به مشخصات محصول تولیدى سازه گلخانه می توانیم به این موارد اشاره کنیم که ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه غالبا روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى به دستش برسد.

کدام سایز لوله گالوانیزه گلخانه ای کاربرد بیشتری دارد

معمولا همه سایز های لوله گالوانیزه گلخانه ای پر کاربرد می باشند اما بدیهی است که برخی از سایز ها ممکن است کاربرد بیشتری نسبت به سایر سایز های موجود در بازار داشته باشند.
سایز هایی که دارای خواهان بسیار بیشتری در صنعت گلخانه می باشند عبارتند از ¾ اینچ، ۱/۲ اینچ و ۱ اینچ دارای کاربردهای بسیار زیادی در این نوع صنایع می باشند.
زیرا معمولا وزن سبک تری داشته و حمل و نقل و نگهداری و همچنین تغییر شکل آنها بسیار ساده تر می باشد. از طرفی برای نصب نیز سرعت عمل را بیشتر نموده و نیاز به زمان و صرف انرژی کمتری برای احداث گلخانه می باشد.
به همین دلیل است که غالبا افراد و شرکت هایی که قصد احداث گلخانه را دارند، از لوله هایی با سایز های معرفی شده در پاراگراف بالا استفاده می کنند تا به بهترین نتیجه دست یابند.
البته سایر سایز ها نیز در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند اما به اندازه موارد بالا فروش متداول ندارند.
از این رو شرکت ها و کارخانه های تولیدی از جمله فولادستان سایزبندی لوله گالوانیزه گلخانه ای را به صورت کامل و بین ۱/۲ الی ۴ اینچ این لوله ها را تولید و برای فروش آن ها را روانه بازار می کنند
لوله گلخانه ای
مزایای لوله های گالوانیزه گلخانه ای :

لوله گالوانیزه دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. یکی از بهترین مزایایی که لوله های گالوانیزه دارا هستند، روکش گالوانیزه آنها می باشد که آن ها را نسبت به بقیه لوله ها متمایز میکند.
روکشی از فلز روی می تواند عمر این دست از لوله ها را بسیار بیشتر نماید. معمولا لوله گلخانه ای پی جی سی او به خاطر روکشی از جنس فلز روی که داردند، دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و در هوای مرطوب از بین نمی روند.
این موضوع نوید می دهد که سال ها بتوان از این لوله بدون اینکه معیوب شوند، استفاده نمود. این موضوع هزینه های گلخانه را تا حدود چشمگیری کاهش می دهد
بدین ترتیب معمولا از لوله گالوانیزه پی جی او سی در احداث گلخانه های مختلف استفاده می شود. آبکاری لوله های گالوانیزه به صورت گرم نیز امکان پذیر می باشد و کاربرد بیشتری نیز دارد. آبکاری گرم می تواند کیفیت این لوله ها را به طور چشمگیری افزایش دهد. بدین ترتیب مصرف کننده و مشتری از این لوله رضایت بسیار بیشتری خواهد داشت.
فراوانی انواع اتصالات برای لوله گالوانیزه گلخانه ای در بازار نیز می تواند یکی از مزایای این محصولات به شمار برود. زیرا باعث راحتی و سرعت در نصب این لوله ها برای احداث یک گلخانه تازه نیز می شود. بدین ترتیب استفاده از لوله گالوانیزه گلخانه پی جی او سی از نظر اقتصادی نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و هزینه ها را کاهش دهد.