لوله گازی

لوله های گازی به لوله‌ هایی از جنس فولاد یا پلی اتیلن گفته می‌شوند که برای جا به جایی و انتقال گاز از محل پالایشگاه تا ایستگاه افت فشار گاز در ورودی شهرها جهت توزیع کاربرد دارد. لوله گاز در نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، ساختمان‌ها، پالایشگاه‌ها و سوله‌های صنعتیکاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در لوله کشی شبکه و سیستم هوای فشرده نیز از این لوله‌ها استفاده می‌شود. در بخش توزیع و پخش، خطوط لوله های گاز به دو دسته لوله تغذیه و لوله شبکه توزیع تقسیم می‌شوند. لوله تغذیه گاز را از ایستگاه‌های تقلیل فشار به داخل شهرها انتقال و جا به جا میکنند. سپس شبکه توزیع و پخش، گاز طبیعی را در خطوط لوله شهری، توزیع می‌کند.

در فولادستان انواع لوله گازی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

انواع لوله گازی

یکی از پرفروش‌ ترین و رایج ترین انواع لوله های گازی، نوع API است که در شاخه‌های حدود 6 متری در بازار به فروش و استفاده می‌رسد. اما به طور کلی و اصلی، لوله های گازی به دو مدل توکار و روکار در پروژه‌های صنعتی تقسیم می‌شوند. در هر دو این مدل‌ها طول شاخه حدود 6 متری است و با توجه به کارایی و محل استفاده، متفاوت و مختلف است:
این نوع لوله های گاز، به جای لوله‌های بدون درز در لوله کشی توکار مورد استفاده واقع می شوند.

توکار:

برای انتقال وجا به جایی گاز در صنعت و به عنوان خط لوله گاز، در مسافت‌های طولانی و زیاد برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان استحکام و مقاومت این لوله‌ها، نسبت به انواع دیگر بیشتر بوده و شرایط استفاده از آن نیز متنوع است

رو کار:

در ساختمان‌ها برای انشعابات لوله گاز، از لوله‌های گازی روکار می توان استفاده کرد..
موارد استفاده از لوله گازی
کاربرد این لوله‌ها در قسمت‌های گونگون و مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد:
ساختمان‌های مسکونی و اداری
نیروگاه‌ها
پالایشگاه
کارخانه پتروشیمی
سوله صنعتی
سیستم و شبکه هوای فشرده و هیدرولیک

جنس لوله های گازی

رایج‌ترین و متداول ترین جنس لوله‌ های گازی، جنس فولاد سیاه است. اما برای ساخت و تولید لوله های گاز از فولاد، مس و برنج هم استفاده می‌ گردد. البته استفاده و به کار گرفتن از لوله‌ های گازی با جنس‌های مختلف و متفاوت به محل استفاده آن‌ها نیز بستگی دارند. چون که در بعضی مناطق استفاده از لوله های گازی از جنس مس، ممنوع شده است و نباید استفاده کرد. بنابراین قبل از انتخاب نوع لوله گازی باید با دقت تحقیق کنید و ببینید در منطقه مورد نظر استفاده از چه لوله‌ ای معمول و درست است. لوله‌های فولادی اغلب مواقع همراه با اتصالات آهن منعطف هستند. اولین لوله‌های گازی پراستفاده، لوله‌هایی از جنس پلی اتیلن بوده که از ابتدا برای گازرسانی منازل و خانه ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. با پیشرفت مواد پلی اتیلنی، استفاده از این نوع لوله‌ ها وسعت و گسترش پیدا کرد.
انتخاب بهترین و مناسب ترین لوله های گاز نسبت به فشار گاز و اندازه و سایز لوله متفاوت است. اما در خطوط اصلی جا به جایی انتقال گاز، لوله‌های فلزی کربن استیل مورد استفاده واقع می شود و در خطوط تقسیم گاز شهری، روستایی و یا انشعابات مصرفی، تجربه استفاده از لوله‌های پلی اتیلن، تجربه موثر و خوبی و کارامدی است. هر چند اغلب در ایران برای انشعابات خانگی همان لوله‌های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی لوله آنلاین یک فروشگاه دسته اول است، با حذف فروشنده‌های واسط، قیمت لوله های گاز را به صورت رقابتی به شما ارائه می‌دهد. برای خرید و انتخاب درست نوع لوله گازی، لوله آنلاین با تخصصی که در این زمینه دارد، مناسب‌ترین و بهترین نوع را به شما معرفی خواهد کرد.