لوله گازی

لوله گازی به لوله‌ای از جنس فولاد یا پلی اتیلن گفته می‌شود که برای انتقال گاز از محل پالایشگاه تا ایستگاه افت فشار گاز در ورودی شهرها جهت توزیع کاربرد دارد. لوله گاز در نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، ساختمان‌ها، پالایشگاه‌ها و سوله‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در لوله کشی سیستم هوای فشرده نیز از این لوله‌ها استفاده می‌شود. در بخش توزیع، خطوط لوله گاز به دو دسته لوله تغذیه و لوله شبکه توزیع تقسیم می‌شوند. لوله تغذیه گاز را از ایستگاه‌های تقلیل فشار به داخل شهرها انتقال می‌دهد. سپس شبکه توزیع، گاز طبیعی را در خطوط لوله شهری، توزیع می‌کند.

لوله گازی

عرضه مستیقیم لوله گازی در فولادستان

در فولادستان انواع لوله گازی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

لوله گازی

انواع لوله گازی

یکی از پرفروش‌ترین انواع لوله گازی، نوع API است که در شاخه‌های 6 متری در بازار به فروش می‌رسد. اما به طور کلی، لوله گازی به دو نوع توکار و روکار در پروژه‌های صنعتی تقسیم می‌شوند. در هر دو این مدل‌ها طول شاخه 6 متری است و با توجه به کاربرد و محل استفاده، متفاوت است:

این نوع لوله گاز، به جای لوله‌های بدون درز در لوله کشی توکار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
توکار: برای انتقال گاز در صنعت و به عنوان خط لوله گاز، در مسافت‌های زیاد برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. استحکام و مقاومت این لوله‌ها، نسبت به انواع دیگر بیشتر بوده و شرایط استفاده از آن نیز متنوع است
رو کار: در ساختمان‌ها برای انشعابات لوله گاز، از لوله‌های گازی روکار استفاده می‌شود..

موارد استفاده از لوله گازی

کاربرد این لوله‌ها در قسمت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد:
ساختمان‌های مسکونی و اداری
نیروگاه‌ها
پالایشگاه
کارخانه پتروشیمی
سوله صنعتی
سیستم هوای فشرده و هیدرولیک

جنس لوله های گازی

رایج‌ترین جنس لوله‌های گازی، جنس فولاد سیاه است. اما برای تولید لوله گاز از فولاد، مس و برنج نیز استفاده می‌شود. البته استفاده از لوله‌های گازی با جنس‌های مختلف به محل استفاده آن‌ها بستگی دارند. چرا که در بعضی مناطق استفاده از لوله گازی از جنس مس، ممنوع شده است. بنابراین قبل از انتخاب نوع لوله گازی باید تحقیق کنید و ببینید در منطقه مورد نظر استفاده از چه لوله‌ای معمول است. لوله‌های فولادی اغلب همراه با اتصالات آهن منعطف هستند. اولین لوله‌های گازی پراستفاده، لوله‌هایی از جنس پلی اتیلن بوده که از ابتدا برای گازرسانی منازل مورد استفاده قرار می‌گرفت. با پیشرفت مواد پلی اتیلنی، استفاده از این نوع لوله‌ها گسترش پیدا کرد.
انتخاب بهترین لوله گاز نسبت به فشار گاز و اندازه لوله متفاوت است. اما در خطوط اصلی انتقال گاز، لوله‌های فلزی کربن استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در خطوط تقسیم گاز شهری، روستایی و یا انشعابات مصرفی، تجربه استفاده از لوله‌های پلی اتیلن، تجربه موثر و خوبی است. هر چند اغلب در ایران برای انشعابات خانگی همان لوله‌های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی لوله آنلاین یک فروشگاه دسته اول است، با حذف فروشنده‌های واسط، قیمت لوله گاز را به صورت رقابتی به شما ارائه می‌دهد. برای خرید و انتخاب نوع لوله گازی، لوله آنلاین با تخصصی که در این زمینه دارد، مناسب‌ترین نوع را به شما معرفی خواهد کرد.

فهرست