لوله جدارچاه

لوله جدارچاه یکی از مشکلات انسان دسترسی به آب میباشد.در کشور ما به دلیل کمبود آب مخصوصا در مناطق خشک و کویری از ابتدا حفر چاه یکی از مسائل مهم مردم بوده است.انسانها برای رسیدن به آب سفرههای زیر زمینی از ابتدا به حفر چاه با روشهای مختلف می پرداخته اند.یکی از مشکلاتی که در حفر چاه بسیار مهم است،امکان ریزش دیواره چاه در زمان حفاری و پس از آن در زمان برداشت آب از چاه میباشد.به همین دلیل برای استحکام بخشیدن به دیواره چاه روشهای مختلفی برای تقویت جدار چاه به کار برده میشود.امروزه با حفاری چاه های عمیق و نیاز به استفاده از پمپ در داخل این چاه ها،
استحکام بخشیدن به جدار چاه از اهمیت بیشتری برخوردار است،میشود یکی از روش های مستحکم کردن دیواره چاه استفاده از لوله های فولادی میباشد.این لوله های فولادی در سایز های مختلف به کار میرود ولی سایز متداول برای جدار چاه لوله های ۸ اینچ به بالا مباشد .

عرضه مستیقیم لوله جدارچاه در فولادستان

در فولادستان انواع لوله جدارچاه با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

مشبک_لوله_جدار_داخل_چاه_آب

لوله جدارچاه چیست ؟

به لوله های فولادی که در دیواره چاه به کار میرود لوله جدارچاه میگویند.

لوله جدار چاه از لوله های فولادی مختلف،از جمله لوله بدون درز یا مانیسمان، لوله فولادی درزدار، لوله اسپیرال یا هر گونه لوله دیگر میتواند انتخاب شود،و نکته مهم برای انتخاب لوله جدارچاه ضخامت لوله میباشد که باعث استحکام میگردد.اهمیت این استخکام در جدارچاه برای جلوگیری از ریزش جدارچاه در اثر نشست زمین، زلزله های کوچک و هر گونه عامل ریزش میباشد.

ذکر این نکته بسیار مهم است که آب چاه از نفوذ آب های زیر زمینی از دیواره چاه نیز تامین میشود به همین دلیل اگر جدارچاه به صورت کامل با لوله پوشیده شود امکان نفوذ آب وجود ندارد به همین دلیل در دیواره لوله جدارچاه شیارهایی با در نظر گرفتن استاندارد ایجاد میشود این شیارها در تعداد و اندازه و یکنواختی از استانداردهایی تبعلیت میکند.ایجاد این شیارها به دو روش دستی و ماشینی ایجاد میشود.در روش دستی یک سری شیار در تمامی سطح لوله جداچاه به وسیله دستگاه هواگاز ایجاد می شود باید توجه داشت در این روش دقت در ضخامت و تعداد شیار وجود ندارد و میتواند باعث تخریب در لوله شود.در روش ماشینی که امروزه برای مشبک کردن لوله جدارچاه مورد استفاده قرار میگیرد،تمامی مشبکات به صورت منظم و با در نظر گرفتن الگو و استاندارد انجام میشود.

قیمت لوله جداره چاه

لوله جدار چاه لوله‌ای است که برای جلوگیری از ریزش چاه با توجه به نوع شیار و فضای موجود در بین آن‌ استفاده می‌شود. در گذشته از لوله‌های فلزی و بتنی در دیواره‌های چاه استفاده می‌شد، اما امروزه این کار با لوله جدار چاه انجام می‌شود.

این نوع لوله به دلیل ویژگی‌های آن مانند دوام بیشتر، تاثیر بسیار زیاد روی دبی آب و فضای موجود در بین آن‌ها، در پروژه های عمرانی بسیار پرکاربرد است.

از مهمترین ویژگی و مزایای لوله جدار چاه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

مقاومت در برابر زنگ زدگی
استحکام بالا در برابر فشار
افزایش عمر مفید چاه

لوله جدار چاه یکی از لوله‌های صنعتی پرکاربرد در پروژه‌های عمرانی است. امروزه بسیاری از افراد به دنبال شناخت ویژگی‌های این لوله هستند تا بتوانند در پروژه‌های خود به بهترین شکل ممکن از این محصول استفاده کنند و به نوعی از هزینه‌های اضافی هم جلوگیری کنند.

لوله چاه در سایزهای 6،8،10، 12 و 14 اینچ و ضخامت های 6 و 8 وجود دارد. این سایزها بسته به نوع سفارش مشتری‌، متفاوت است. لیست قیمت لوله جدار چاه در ضخامت و وزن‌های مختلف در جدول بالا نمایش داده شده است. برای سفارش این محصول می‌توانید با کارشناسان فروش فولادسرا در تماس باشید و پس از مشاوره، برای خرید محصول مورد نظر اقدام کنید.

فهرست