لوله جدارچاه

یکی از مشکلات انسان چه در گذشته چه در امروزه دسترسی به آب میباشد.در کشور ما به دلیل کمبود آب و منطقه جغرافیایی مخصوصا در مناطق خشک و کویری از ابتدا حفر چاه یکی از مسائل مهم مردم بوده است زیرا آب یکی از نیاز های اولیه انسان می باشد.انسانها برای رسیدن به آب شیر ین موجود در سفرههای زیر زمینی از ابتدا به حفر چاه با روشهای گوناگون می پرداخته اند.یکی از مشکلاتی که در حفر چاه بسیار مهم است و همواره مشکل ساز می باشد،امکان ریزش دیواره چاه در زمان حفاری و پس از آن در زمان برداشت آب از چاه و زمان مصرف میباشد.به همین دلیل برای استحکام بخشیدن به دیواره و مقاوم کردن آن در برابر ریزش چاه روشهای مختلفی برای تقویت جدار چاه به کار برده میشود.
امروزه با حفاری چاه های عمیق به دلیل کم آبی و خشکسالی و نیاز به استفاده از پمپ در داخل این چاه ها،
استحکام بخشیدن و جلوگیری از ریزش دیواره چاه به جدار چاه از اهمیت بسیار بالاتری نیز برخوردار است،میشود یکی از روش های استحکام بخشیدن به دیواره چاه استفاده از لوله های فولادی میباشد که بسیار مقاوم هستند.این لوله های فولادی در سایز های مختلف به کار میرود ولی سایز متداول و پر فروش برای این کالا ۸ اینچ به بالا مباشد.

در فولادستان انواع لوله جدارچاه با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

لوله جدارچاه چیست؟

به لوله های فولادی که در دیواره چاه به منظور مقاومت و عدم ریزش دیواره چاه به کار میرود لوله جدارچاه میگویند.

لوله جدار چاه از لوله های فولادی مختلف،از جمله لوله بدون درز یا مانیسمان، لوله فولادی درزدار، لوله اسپیرال یا هر گونه لوله دیگر ممکن است انتخاب شود،و نکته مهم برای انتخاب لوله جدارچاه ضخامت لوله میباشد که تعیین کننده استحکام می باشد یعنی هر چه قطر بیشتر باشد مقاومت نیز بالا میرود.مهم این استخکام در جدارچاه برای جلوگیری از ریزش جدارچاه در اثر نشست زمین، زلزله های کوچک و بزرگ و هر گونه عامل ریزش میباشد
ذکر این نکته بسیار مهم است که تقریبا همه ی آب چاه از نفوذ آب های زیر زمینی از دیواره چاه نیز تامین میشود به همین دلیل اگر جدارچاه به صورت کامل با لوله پوشیده شود امکان نفوذ آب وجود ندارد پس لوله های بدون درز برای این نوع فعالیت مناسب نیستند. به همین دلیل در دیواره لوله جدارچاه شیارهایی با در نظر گرفتن استاندارد های مخصوص ایجاد میشود این شیارها در تعداد و اندازه و یکنواختی از استانداردهایی تبعلیت میکند تا آسیب زننده نباشند.ایجاد این شیارها به دو روش دستی و ماشینی قابل دستیابی است.در روش دستی یک سری شیار در تمامی سطح لوله جداچاه به وسیله دستگاه هواگاز ایجاد می شود باید توجه داشت در این روش دقت در ضخامت و تعداد شیار وجود ندارد و از استاندارد پیروی نمی کند یعنی میتواند باعث تخریب در لوله شود.در روش ماشینی که امروزه برای مشبک کردن لوله جدارچاه مورد استفاده قرار میگیرد،تمامی مشبکات به صورت منظم و با در نظر گرفتن الگو و استاندارد انجام میشود اما کار کاملا مکانیکی بوده و شامل نظارت نمی باشد.

قیمت لوله جدارچاه

لوله جدار چاه لوله‌ای است که برای جلوگیری از ریزش چاه با توجه به نوع شیار و فضای موجود در بین آن‌ استفاده می‌شود و کاربرد این شیار ها برای ورود آب های زیر زمینی به داخل چاه میباشد. پیش از این از لوله‌های فلزی و بتنی در دیواره‌های چاه استفاده می‌شد، اما امروزه این کار با لوله جدار چاه انجام می‌شود زیرا بسیار پر کاربرد می باشد.

این نوع لوله به دلیل ویژگی‌های آن مانند دوام بیشتر، تاثیر بسیار زیاد روی دبی آب (حجم آب ورودی از مطقع)و فضای موجود در بین آن‌ها، در پروژه های عمرانی بسیار پرکاربرد است.

از مهمترین ویژگی و مزایای لوله جدار چاه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

مقاومت در برابر زنگ زدگی
استحکام بالا در برابر فشار
افزایش عمر مفید چاه

لوله جدار چاه یکی از لوله‌های صنعتی پرکاربرد در پروژه‌های متنوع از جمله عمرانی است. امروزه بسیاری از افراد به دنبال شناخت ویژگی‌ها و کاربرد های فراوان این لوله هستند تا بتوانند در پروژه‌های خود به بهترین شکل ممکن از این محصول استفاده کنند و به نوعی از هزینه‌های اضافی و ضایعات بالا هم جلوگیری کنند

لوله چاه در سایزهای 6،8،10، 12 و 14 اینچ و ضخامت های 6 و 8 در کارخانه فولادستان موجود می باشد. این سایزها بسته به نوع سفارش مشتری‌، داراری کاربرد های متفاوتی است. لیست قیمت لوله جدار چاه در ضخامت و وزن‌های مختلف در جدول نمایش داده شده است. برای سفارش این محصول می‌توانید با کارشناسان فروش فولادستان در تماس باشید و پس از مشاوره، برای خرید محصول مورد نظر اقدام کنید.