لوله استیل

آلیاژی که مواد اولیه آن از عنصر آهن است و کمتر از ۲% دارای عنصر کربن می باشپد استیل یا فولاد نامیده میشود. بسته به نوع و مقدار عناصر موجود در آن خواص مکانیکی آن مثل سختی و شکل پذیری مشخص می شود و با تغییر درصد کم از عناصر قابل تغییر است. افزایش مقدار عنصر کربن سبب افزایش سختی و مقاومت در فولاد به دست آمده می شود ولی از مقدار شکل پذیری آن کاسته می شود.
انواع فولادها به دو گروه آلیاژی و ساده کربنی تقسیم بندی می شوند.در فولادهای ساده کربنی به جز کربن و بعضی عناصر معمول و نسبتا سخت مثل( مثل فسفر و منگنز و گوگرد و سیلیسیم ) هیچ عنصر دیگری وجود نداردافزودن برخی عناصر به فلز آهن آلیاژهایی تولید می شود که خصوصیات بسیار زیادی دارندو می توانند ویژگی های متعدد ایجاد کنند.به عنوان مثال با افزودن کروم به آهن استیل ضد زنگ استیل را به تولید میرساند که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بسیار زیادی دارد و در محیط های مرطوب بازدهی بسیار بالایی دارد.

در فولادستان انواع لوله استیل با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

لوله استیل

لوله های استیل طلایی جنس و آلیاژ مشابه با لوله های استیل نقره ای دارند با این تفاوت که رنگ آن طلایی می باشد و تفاوتی در ساختار یا مواد سازنده ندارند.لوله استیل طلایی به دلیل رنگ و پرداختی که روی آن انجام شده است، قیمت بالا تری نسبت به لوله استیل نقره ای دارد و در مواردی که لوله رو کار است کاربرد بیشتری دارد.

لوله استیل طلایی رنگ ثابتی دارد و با ضربه و خراش رنگ آن خراشیده نمی شود پس زیبایی بیشتری دارد. این لوله ها همچنین ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت نیز می باشند. قیمت این لوله ها به علت نوسانات بازار به صورت روزانه تغییر می کند اما برای اطلاع دقیق از قیمت روزانه این لوله ها شما میتوانید با کارشناس فروش شرکت فولادستان تماس بگیرید.
شایان توجه است که این نوع لوله در دو حالت استیل طلایی ۳۰۴ و ۲۰۱ تولید می شود و از نظر جنس متفاوت می باشند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند.

برای ساختن نرده یا پنجره و حفاظت استیل از لوله استیل نرده استفاده می شود. لوله استیل نرده در ساخت نرده استیل راه پله، نرده استیل در و پنجره، نرده استیل استخر نرده های محافظ و… کاربرد دارد. لوله استیل نرده دارای اندازه ها ضخامت ها و قطر های متفاوت است که در مکان ها و شرایط مختلف نرده استیل کاربرد دارد.
لوله استیل دکوراتیو یکی از زمینه های کاربردی لوله های فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا و تزئینی است که در موارد رو کار و قابل مشاهده استفاده می شود طیف زیادی از محصولات را برای استفاده در چندین کاربرد ساختاری و تزئینی ارائه می دهد. لوله های استیل دکوراتیو با ظاهری جلا داده شده به راحتی حفظ می شود و به سختی خراشیده می شوند، مزیت مهم مقاومت در خوردگی و زنگ زدگی را دارا میباشند.

این نوع از لوله ها برای ویژگی های عالی مانند ماندگاری همیشگی و زیبایی بسیار، با دوام در شرایط محیطی گوناگون و قابلیت نصب آسان در قیمت های مختلف و در شرایط مختلف حضور دارند و غالبا پر کاربرد هستند.
استیل ضد رنگ ۲۰۱ آلیاژی می باشد که نیمی از آلیاژ مرسوم استنلس(۳۰۴)عنصر نیکل دارد و میزان عناصرمنگنز و نیتروژن آن افزایش یافته است.

در این حالت این آلیاژ ارزان تر از آلیاژ های استنلس دیگر است ولی قابلیت کار پذیری آن به خوبی بقیه نیست این بدین معنی میباشد که کیفیت کالا کاهش یافته است . آلیاژ۲۰۱ یک فلز آستنیتی است ، زیرا یک استنلس غیر مغناطیسی است که مقدار زیادی عناصر کروم و نیکل و مقدار کمی عنصر کربن را دارا می باشد.