لوله آتش نشانی

لوله کشی شبکه و سیستم آتش نشانی یااطفاء حریق در اماکن مسکونی، اداری و صنعتی صورت می گیرد تا در هنگام بروز آتش سوزی ، خسارات مالی و جانی به وجود آمده از طریق مهار اولیه آتش به حداقل امکان برسد.

البته روش ‌های اطفاء حریق بستگی به نوع و میزان آتش دارد. برای مقابله با آتش باید حداقل یکی از عوامل اصلی مثلث آتش یعنی هوا ، ماده سوختنی و یا حرارت را کنترل  و مدیریت کرد که البته امروزه مثلث حریق به منشور حریق تبدیل شده است که ضلع چهارم همان واکنش های شیمیایی است که منجر به ایجاد اتش سوزی و حریق می گردند.

در فولادستان انواع لوله آتش نشانی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

بررسی لوله های گالوانیزه و قیمت لوله گالوانیزه

برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلزات، توسط یکسری عمل گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی را بر روی آنها کامل پوشیده میشود این پوشش متشکل از لایه ی روی و ترکیباتی از آهن می باشد. این نوع فلزات کاربرد های زیادی در صنعت دارد.
این نوع لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آن ها برای تهویه است.

لوله‌های گالوانیزه خود به دو دسته مجزا تقسیم می‌شوند
لوله‌های فولادی گالوانیزه
لوله‌های آهنی گالوانیزه
این دو نوع در واقع در بازار به لوله‌ های آهنی سفید معروفند و معمولا بین این دو هیچ فرقی گذاشته نمی‌شود، اما در صورتیکه لوله‌ های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک‌ تر و براق‌تر هستند.

لوله های آهنی گالوانیزه

این لوله ها در بازار با رنگ های تیره و خاکستریشان است که شناخته شده است و معمولا به دو صورت و شکل سبک و متوسط تولید و ساخته می شوند . در واقع جنس این لوله ها از آهن سفید نورد است . به این لوله ها ، لوله های با درز هم می گویند که در اصل درز آن ها توسط دستگاه هایی به هم متصل می شوند و جوش می خورند و در فلز روی مذاب، فرو برده می شوند.

لوله های فولادی گالوانیزه

جنس این لوله‌ها از فولاد نرمی است که در تولید و ساختن آن ورقه فولاد را با فشار مناسب داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می‌دهند و سپس آن ها را برای افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگی ها و خوردگی ها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می‌کنند.
این نوع لوله‌ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت و استحکام کمتری دارند و تمامی اسیدها یی که برای چدن مضر می‌باشند فولاد گالوانیزه را نیز خراب می‌کنند و این لوله ها خیلی به آب عادت دارند و برخورد آب آن ها موجد سخت شدن و استحکام این لوله ها می شود.

مزایا و نکات مثبت لوله گالوانیزه

ضریب هیزم ویلیام این لوله ها بر حسب و اساس اینچ می باشد
طول و اندازه لوله های گالوانیزه شش متر می باشد.
اتصالات آن قفل ، کمربند و برشن است.
این لوله ها به وسیله دنده پیچی به یکدیگرمتصل هستند و با استفاده از مواد مناسب آب بندی می شوند
*نکته : از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز و دوری نمود چرا که بر اثر حرارت های ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود های غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده و کثیف می نماید و تنفس آن حتی ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی نا گواری می شود .
ابعاد لوله گالوانیزه
کلیه و تمامی لوله‌های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه‌های با اندازه ۶ متری و دو سر دنده با قطر ۱/۲ اینچ تا ۸ اینچ تولید و ساخته می‌گردند. قطر این لوله‌ها عموما قطر اسمی است که در واقع بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است. همچنین در بازار این لوله‌ها را بر اساس و حسب نمره می‌شناسند.