شیرآلات برنجی گازی

شیرآلات برنجی یکی از شناخته شده ترین تجهیزات صنعتی به شمار می رود. این تجهیزات را بر اساس جنس فلزات یا آلیاژ ساخته شده از آن را نامگذاری کرده اند. برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات با فولادستان همراه باشید.

در فولادستان انواع شیرآلات برنجی گازی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند.

عوامل موثر بر قیمت شیرآلات برنجی

عوامل مختلفی بر قیمت شیرآلات برنجی تاثیر گذار است که اولین ویژگی مورد برسی در آن ها برند این تجهیزات است که جزو تولیدات داخلی می باشند یا خارجی، این شیرها را غالبا از جنس آلیاژ برنج بدون سرب می سازند به همین دلیل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. مورد دیگری که بر قیمت شیرآلات برنجی بسیار تاثیر گذار است رعایت استاندارد های ساخت در تولید این تجهیزات می باشد که باید بر اساس استانداردهای مخصوص این صنعت تولید شوند. نکته مهم تر این که شیرآلات از لحاظ فیزیکی و ظاهری بسیار بی نقص و زیبا هستند و استفاده از آن بسیار راحت است به زبان ساده از تطبیق و انعطاف پذیری نسبتا بالایی برخوردار هستند. نکته ی دیگری که در ارتباط با شیر های برنجی وجود دارد و شایان توجه می باشد این است که قیمت این تجهیزات در بازار به علت نوسانات ارز و تغییر قیمت مواد اولیه که همان آلیلژها می باشد ثابت نیست.

انواع شیرآلات برنجی

در تولید شیرهای گازی از انواع آلیاژهای برنجی استفاده می شود. از مواد برنجی با درصد و ویژگی های گوناگون عناصر آلیاژی در طراحی شیرهای گازی به کار می روند. برای تمامی صنایع که نیاز به اتصالات هیدرولیک و انواع شیرآلات برنجی و مشتقات آن ها را دارند، انتخاب نوع آلیاژ برنج بسیار مورد توجه است و بسته به شرایط عملیاتی در نظر گرفته شده، باید متفاوت باشد. از آنجایی که این آلیاژ از انواع فلزات مس و روی و سایر آلیاژهای ساخته شده در مقادیر دیگر کمتر است ، استفاده از درصد صحیح برای تضمین نتایج عالی با هدف طراحی شیرهای گازی بسیار مهم است.
به عنوان مثال ، هرچه میزان عنصر روی در انواع آلیاژهای شیرالات برنجی افزایش یابد ، بدیهی است که مقاومت فیزیکی افزایش می یابد ، اما این موضوع باعث ایجاد یک نقص نیز در کالا میشود یعنی افزایش شکنندگی آن را افزایش می دهد. در بخش دریچه های گاز باید از بستن دقیق دریچه، اطمینان حاصل شود تا از انتشار هرگونه گازسمی یا غیر سمی که می تواند خطری برای هر اپراتور ایجاد کند، جلوگیری نماید. عناصر آلیاژ نیز با دارای بودن مواد اولیه صحیح برای جلوگیری از خرابی های فیزیکی در ساختار شیرآلات به کار می روند. بنابراین درصد عنصر فلزی روی هرگز نباید خیلی پایین باشد و بایستی بالاتر از 45 درصد در آلیاژ موجود باشد، زیرا هر مقدار آلیاژ دیگری بالاتر از این حد به معنای این است که مقدار برنج برای شیرهای گازی دیگر اهمیت مهندسی ندارد. بنابراین ترکیب این عناصر باید از نوع برنجی با ترکیب صحیح فلز روی و سایر فلزات در انواع شیرآلات برنجی بدست آورد تا بتواند برای هر دسته از مؤلفه های طراحی شده برای ای دست از شیرآلات راه حل صحیحی ارائه دهد.
از دریچه ها برای متوقف کردن و کنترل جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند و انواع شیرآلات برنجی دارای جوانب مثبت و منفی و عملکرد هایی است که برای آن مناسب تر است. بیشتر دریچه های سیستم لوله کشی مسکونی بخشی از سیستم آبرسانی برای منازل هستند و برای کنترل جریان آب تحت فشار از آب و یا چاه خصوصی استفاده می شوند. بسته به نوع طراحی شیرآلات ، آنها ممکن است برای کنترل ساده خاموش_روشن جریان آب مناسب باشند یا ممکن است به جای آن برای تنظیم حجم جریان آب طراحی شده باشند.
بیشتر شیرها و دریچه ها ی تولیدی در این صنعت در مواد مختلف از جمله برنز ، برنج و پلاستیک پی وی سی در دسترس هستند. حتماً مواد اولیه و کالای متناسب با نوع لوله مورد استفاده در سیستم لوله کشی را انتخاب کنید.

شیر دروازده ای

دریچه های گیت از جمله رایج ترین و پر فروش ترین شیرآلات در کاربردهای لوله کشی هستند. کاربرد دریچه های دروازه در این است که با بالا بردن یا پایین آوردن یک دروازه داخلی با استفاده از دسته یا دستگیره ای که در قسمت بالای شیر قرار دارد ، جریان آب را کنترل می کنند. دریچه های دروازه ای را هرگز نباید برای کنترل حجم جریان آب یا شاره استفاده کرد – به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً باز باشد یا کاملاً بسته باشد (به طور کامل جریان را متوقف می سازند). استفاده از آنها برای تنظیم جریان آب می تواند این دریچه ها را به سرعت از بین ببرد.
دریچه های دروازه برای خاموش کردن سیستم آبرسانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً به عنوان دریچه های خاموش در خطوط آبرسانی اصلی و شاخه های فرعی آن ها از آن ها یاد می شود ، اگرچه دریچه های توپ به تدریج در این بازار های خرید و فروش این کالا محبوب تر می شوند. از آنجا که قطعات فلزی داخلی ممکن است دچار خوردگی و زنگ زدگی شوند ، کاملا بدیهی است که دریچه دروازه ای در موقعیت روشن یا خاموش قرار گیرد. آنها معمولاً در برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن فقط به ندرت باید آب خاموش شود و عملکرد خط بالای نود درصد می باشد.

شیر دریچه ای

دریچه های توپ غالبا مطمئن ترین نوع شیرآلات هستند و معمولاً برای خاموش کردن آب اصلی و برای خاموش کردن خط شاخه های فرعی مورد پر مصرف می باشند. مانند دریچه های گیت ، یک دریچه توپ به عنوان دریچه ای همه چیز یا هر چیزی طراحی شده است – آنها باید کاملاً باز باشند تا جریان آب یا شاره کامل باشد ، یا کاملاً بسته شوند تا تمام جریان در آن ها متوقف شود. از نظر داخلی این شیرها دارای یک توپ با سوراخی در وسط هستند که به یک دستگیره بیرونی از نوع اهرمی متصل می شود. هنگامی که دسته اهرمی این نوع از شیرآلات موازی با لوله آبرسانی باشد ، شیر باز است. و هنگامی که دسته عمود باشد ، شیر بسته است. این دسته به عنوان یک وسیله کمکی بینایی مفید عمل می کند ، بنابراین شما با یک نگاه می دانید که شاره بسته یا باز است.

شیر گلوب

دریچه های گلوب برای تنظیم مقدار و شتاب جریان آب در برنامه های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد.علت نام گذاری این نوع دریچه ها برآمدگی موجود در بدنه سوپاپ می باشد ، شکلی که در انواع دیگر سوپاپ یافت نمی شود یا یافتنش بسیار نادر است. دسته ی روی شیر گلوب غالبا دستگیره پیچشی است. دریچه های گلوب معمولاً در هنگام تنظیم مقدار یا شتاب جریان آب یا در صورت نیاز به تنظیم مرتب آن ، نصب می شوند. ویژگی های طراحی داخلی حاوی یک جسم درپوش مانند در انتهای یک ساقه سوپاپ است که توسط دستگیره پیچ سوپاپ بالا و پایین میرود. هنگامی که ساقه استوان را به سمت پایین صندلی داخلی نصب می کند ، جریان آب کاملاً متوقف می شود. ساقه را می توان به تدریج به دور از صندلی شیر بلند کرد تا بتوان به طور دقیق میزان آب جاری شده از دریچه را کنترل کنید. از آنجا که دریچه های گلوب برای تنظیم جریان مناسب ترین گزینه هستند ، آنها اغلب برای شیرهای روباز و شیرهای نرم افزاری مشابه آن ها مورد استفاده قرار میگیرند.

شیر پروانه ای

از نظر متخصصان خارجی ، دریچه های پروانه ای به خاطر ظاهرشان شبیه به دریچه های توپ هستند ، زیرا هر دوی آنها دارای دسته اهرمی هستند که شیر را باز و بسته می کنند. در داخل این طرح ها از دیسک فلزی برای تنظیم جریان آب استفاده می شود به طوری که آب دورن سیستم می چرخد. از آنجا که آب در اطراف دیسک جریان دارد ، که در مرکز شیر است ، حتی اگر دریچه کاملاً باز باشد ، جریان آب تا حدودی کاهش می یابد. برخلاف دریچه توپ ، که به عنوان شیر خاموش شناخته شده است ، یک دریچه پروانه ای می تواند به طور دقیق میزان جریان شاره را تنظیم کند. یکی از اشکالات قابل توجه شیر پروانه ای این است که واشر داخل شیر می تواند بعد از چند سال خراب شده و مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری را ارائه دهد.
دریچه های پروانه ای در درجه اول در کاربردهای صنعتی مخصوصا صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و غالبا در سیستم های لوله کشی خانگی یافت نمی شوند. دریچه شاتوف فیکسچر دریچه ایست که به دریچه های خاموش کردنشناخته می شود. فیکسچرها دریچه های نسبتا کوچکی هستند که دارای دستگیره کوچک پیچ و تاب یا دستگیره هستند و برای کنترل جریان آب به لوله کشی های فردی و مسکونی ، مانند شیر آب و توالت استفاده می شوند. نسخه های مستقیم و نسخه هایی با زاویه 90 درجه وجود دارد که به نام زانویی نیز مشهر اند (همچنین به عنوان دریچه های زاویه ای یا توقف زاویه نیز شناخته می شوند). دریچه های خاموش کردن به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به خاموش کردن آب کل خانه ، روی شیر آب یا وسایل دیگر کار کنید یعنی کنترل باز و بسه بودن هر انشعاب کاملا مخصوص همان انشعاب می شود.

شیر کاهش فشار:

شیرهای کاهش فشار آب برای کاهش فشار مکانیکی آب در یک سیستم لوله کشی به حد مورد نظر نصب شده اند. آنها معمولاً دارای چشمه و دیافراگمی هستند که بسته به فشار منبع آب ، تا حد مشخصی تنظیم کننده اند. شیرهای کاهش فشار برای باز کردن یا بستن جریان آب مرسوم نیستند بلکه برای کاهش فشار کلی آب ، آن را به پایین می برند. آنها معمولا در خانه های که نسبتا دریافت آب با فشار بالا از تامین آب شهری، که در آن فشار زیاد ممکن است به سیستم های لوله کشی خانه آسیب بزنند، مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر چک

شیر چک یک شیر مخصوص است که برای حفظ جریان آب تنها در یک جهت و جلوگیری از جریان در جهت مخالف استفاده می شود نوعی روش برای تک جهتی کردن شریان می باشد. اکثر انواع آنها عملیاتی نیستند و بنابراین دستگیره ای برای کنترل ندارند. دریچه های چک می توانند از انواع گوناگونی از مکانیسم های داخلی استفاده کنند ، شامل طرح های کنترل توپ و طرح های بررسی دیافراگم. یک نوع عملیاتی از شیر کنترل ، که با نام یک ایست بازرسی شناخته می شود ، می تواند برای متوقف کردن صد در صدی جریان آب در هر دو جهت استفاده شود.

کاربرد شیرآلات برنجی چیست؟

همان طور که چند پراگراف بالاتر اشاره اشاره کردیم شیر های برنجی به علت ظاهر زیبا و استحکام بالایی که نسبت به سایر شیرآلات فازی دارند کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد ینی هم در صنعت مورد استفاده اند هم در منازل مسکونی. در ادامه قصد داریم کاربرد شیرآلات برنجی در صنایع مختلف را مورد بحث بررسی قرار بدهیم.
شیر سوزنی برنجی: برای تنظیم و قطع و وصل جریان استفاده می شود.
شیر صافی برنجی : جهت فیلتراسیون سیالات در خط
شیر فلکه برنجی کشویی: برای کنترل جریان سیالات به کار می رود.
شیر فشار شکن : برای جلوگیری از ایجاد فشار زیاد در سیستم تاسیسات و لوله کشی
شیر شلنگی : باز و بسته کردن جریان در محوطه های باز
شیر گازی : قطع و وصل جریان گاز
شیر پیسوار : برای تنظیم وکنترل فشار جریان آب گرم و سرد
شیر آتش نشانی : برای زمان آتش سوزی
شیر بالانس : همسان سازی فشار آب در شبکه لوله کشی.

محل استفاده از شیرآلات برنجی چه مکانی هایی است

محل استفاده از شیرآلات برنجی مکان های گوناگونی می تواند باشد این نوع شیرآلات را می توان در مصرف خانگی، تجاری و صنعتی استفاده کرد. خاصیت چکش خواری و شکل پذیری بالای آن باعث شده که از مقاومت بالایی برخوردار باشد. می توانیم از این نوع شیرآلات در تاسیسات ساختمان، تهویه مطبوع، استفاده از آن ها در صنعت گاز و پتروشیمی نیز بسیار متداول است به عبارت دیگر به دلیل زیاد بودن ویژگی های موثر در آن ها هم در صنایع هم در ساختمان های مسکونی بسیار پرکاربرد می باشند. یکی از مصارف شیر های برنجی مصرف خانگی آن است که در قالب شیرهای مدرن و زیبا عرضه می شوند. نکته مهمی که درباره ی این نوع شیر های وجود دارد این است که می توانند نسبت به آلیاژهای دیگر دمای بالایی را تحمل کرده و منقطه ذوب بالای دارند از همین رو کاربرد آن ها در صنایعی که کار با سیالات داغ مرسوم است بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

خرید شیرآلات برنجی

در هنگام خرید شیرآلات برنجی باید چه به نکات مختلفی توجه کنید؟ در ابتدا باید بدانید برای چه مکانی نیاز به شیرآلات دارید؟ در صورتی که می خواهید برای کنترل و تنظیم انتقال لوله های آب گرم شیر بخرید باید بدانید که با توجه به آلیاژ به کار رفته در ساختار شیرآلات برنجی در برابر گرما مقاومت بالایی داشته و گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. در صورتی که برای پروژه ای خاص فعالیت می کنید و اندازه دقیق و شکل قطعات برای شما مهم است خرید شیرآلات برنجی برای شما بسیارمناسب است زیرا در طراحی این شیرآلات دقت بالایی به کار رفته است. این تجهیزات را می توان در مکان هایی که نیاز به تعبیه دقیق و جلوگیری از نشت مایع وجود دارد را به کار ببریم چون سراری اند و در ساختار خود بخش متصل شده با جوشکاری ندارند. یکی دیگر ازعوامل بسیار موثر در خرید شیرآلات برنجی دوام و ماندگاری بالای این محصولات است. انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز از ویژگی های این نوع شیرآلات به شمار می رود.

فروش شیرآلات برنجی

در هنگام خرید و فروش شیرآلات برنجی ، شیرآلات فولادی ، شیرآلات چدنی و انواع دیگر از شیرآلات نکات مختلفی وجود دارد که بهتر است آن ها را بدانید و رعایت کرد. در ابتدا باید بدانید که خرید شیرآلات در هر نوعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به عنوان مثال باید توجه داشته باشید که این تجهیزات در چه مکان هایی به کار می روند و در چه سایزهایی مورد نیاز هستند این نکته هم برای خریدار و هم فروشنده حائز اهمیت است. از آن جا که شیرآلات برنجی جزو پرطرفدار ترین محصولات از انواع شیرآلات دربازار هستند. افراد می توانند برای خرید و فروش شیرآلات برنجی به شکل اینترنتی و حضوری اقدام کنند اما پیش از آن باید از مشاوره و کارشناسی افراد متخصص بهره مند شوند به عنوان مثال شما همین الان می توانید با مشاورین کارکشته ما تماس گرفته و به صورت رایگان در هر موردی مشاوره دریاف کنید. گروه فولادستان به عنوان عرضه کننده ی انواع شیرآلات صنعتی و خانگی در مدل ها و جنس های مختلف به شما این امکان را می دهد که از یک مشاوره تخصصی بهره بگیرید تنها کافیست با شماره های موجود در سایت فولادستان تماس گرفته و پیش از خرید شیرآلات برنجی از قیمت روز و کیفیت انواع آن در بازار مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 44343557-021

پیمایش به بالا
تماس بگیرید